Výber jazyka

Obsah

17. ročník stolnotenisového turnaja o Majstra Hnúšte

Typ: ostatné
17. ročník stolnotenisového turnaja o Majstra Hnúšte V sobotu 7.1.2022 sa po dvoch vynechaných ročníkoch v Mestskej športovej hale konal už 17. ročník turnaja o Majstra Hnúšte v stolnom tenise. Do bojov na turnaji zasiahlo celkovo 46 hráčov. Turnaj sa konal pod záštitou Mesta Hnúšťa a jeho primátora Mgr. Martina Pliešovského.

V hlavnej kategórii – v kategórii registrovaných hráčov bojovalo o titul v dvojhre 28 stolných tenistov z blízkeho okolia, ale aj z moravskej obce Újezd, kde bol na hosťovaní náš hráč Jakub Filipiak a žije tam a hráva jeho otec Ján Filpiak. V prvej fáze boli rozdelení do 8 štvorčlenných skupín. Všetci zo skupiny postúpili do vyraďovacích bojov. Tam už postupovali iba víťazi, každé zaváhanie znamenalo koniec. V najlepšom svetle sa na turnaji predviedol hráč ŠKST Lučenec, pôvodom z Poltára Patrik Sabó. Získal tak titul Majstra Hnúšte a pohár na rok 2023.

Výsledky semifinále                         Miháľ Milan – Siman Jaroslav 3:1

Fodor Michal – Sabó Patrik 0:3

O tretie miesto:                                Fodor Michal – Siman Jaroslav 3:1

Finále:                                               Sabó Patrik - Miháľ Milan 3:2.

Poradie: 1. Patrik Sabó (ŠKST Lučenec), 2. Milan Miháľ (Mladosť Relax Rimavská Sobota), 3. Michal Fodor (KST Podbrezová),     4. Jaroslav Siman (STO Spoje Bratislava). Najlepší z našich boli Ján Čipka a Miro Bračo, ktorí postúpili zo skupiny, vyhrali v prvom vyraďovacom kole a obsadili konečné 9-16. miesto.

Vo štvorhre registrovaných hráčov štartovalo 15 dvojíc a turnajový primát si vybojovala dvojica Benko - Fodor(KST Podbrezová). Ďalšie poradie: 2. Miháľ - Gál (Mladosť Rim. Sobota, STK Tomášovce), 3. Kyselica - Andráš (Rim. Sobota, Sirk), 4. Kozlok - Kýpeť (ŠK Hrachovo).

V kategórii neregistrovaných hráčov sa prezentovalo celkom 18 stolných tenistov. Dvojhra sa v kategórii neregistrovaných hráčov stala korisťou hráča Adriana Gazíka z Brezničky, ktorý vo finále porazil Igora Andráša z Rimavskej Soboty. Tretí skončil Ivan Bystriansky z Utekáča a štvrtý najlepší Dušan Bálint z Klenovca.

Vo štvorhre sa tešili z víťazstva Andráš - Bystriansky(Rim. Sobota, Utekáč). Druhí skončili Koncz - Bálint (Hnúšta, Klenovec) a tretí Capák - Ferianc z Dubovej. Vo štvorhre neregistrovaných hráčov sa predstavilo 6 párov.

kategórii detí vyhral bez boja, ako jediný prihlásený, Michal Kozlok ml. z Hrachova. Účasť v tejto kategórii nás  mrzí a odráža nízky záujem detí o šport nielen v Hnúšti, ale aj celom okolí.

Aj tento rok ženy súťažili samostatne. Do súťaže sa zaregistrovali iba 2 ženy. Obe si však zahrali aj medzi mužmi. Nakoniec si zahrali vlastný turnaj. Poradie: 1. Anna Repková (Rim. Sobota), 2. Mária Blahová (Bratislava).

Po „koronovej“ prestávke nás teší záujem a úroveň tohto turnaja najmä v kategórii registrovaných hráčov. S poľutovaním hodnotíme slabú účasť domácich neregistrovaných hráčov, detí a žien. Veríme, že na budúci rok oslovíme viac domácich športovcov, ktorí si chcú zašportovať a chcú sa porovnať medzi sebou, ale aj s bývalými aktívnymi hráčmi.

Organizátormi majstrovstiev Hnúšte v stolnom tenise boli hráči domáceho Stolnotenisového klubu ISKRA Hnúšťa   Bračo, Brádňan, Čipka, Ďurík, Filipiak a Remeň,  v spolupráci s Mestom Hnúšťa, primátorom mesta Hnúšťa Mgr. Martinom Pliešovským, ktorý prijal pozvanie a turnaj osobne otvoril a odovzdal ceny víťazom, Technickými službami mesta Hnúšťa.  Ďakujeme tiež kolegom zo ŠK Klenovec, ktorí nám požičali štyri nové stoly a ohrádky. Ako tradične sa podávala novoročná kapustnica, ktorá všetkým veľmi chutila. Organizátori týmto ďakujú aj sponzorom – firmám a osobám z mesta Hnúšťa a okolia, ktorí do súťaže venovali ceny pre víťazov. Menovite ďakujeme Mestu Hnúšťa, TS Hnúšťa, SBS a.s., závod Rim. Sobota, FIN TIPET, s.r.o. Klenovec,  Pizzeria KAŠTIEĽ, Obec Újezd, AXXOR s.r.o. Rimavská Sobota. Niektorí si  neželali byť  menovaní, ale ďakujeme aj im, lebo vedia komu. (jr)

Vytvorené: 11. 1. 2023
Posledná aktualizácia: 11. 1. 2023 16:31
Autor: Správca Webu