#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Poznávame svoju históriu a posilňujeme svoju identitu

Typ: ostatné
Poznávame svoju históriu a posilňujeme svoju identitu V mesiaci august spomedzi svojich pestrých aktivít zrealizovalo Občianske združenie Klub rómskych aktivistov na SR so sídlom v Hnúšti pobytový detský letný tábor pre deti a mládež zo sociálne znevýhodneného prostredia z mesta Hnúšťa a jeho okolia.

Tábor s názvom „Tábor deti vetra“ sa venoval poznávaniu rómskej kultúry a histórie, ktorému sa počas celého týždňa deti  tematicky venovali a snažili sa tak  spoznávať históriu svojho národa a predkov a posilňovať týmto spôsobom svoju identitu.

Počas pobytu sa venovali rôznym besedám a prednáškam, kde sa zoznamovali nielen s históriou ale aj so súčasnosťou rómskeho národa  a to v rámci poznávania známych rómskych či už z hudobného, politického alebo kultúrneho  života.

 Rovnako sa debaty a besedy viedli o tradíciách a  zvykoch počas rôznych udalostí ako je svadba, krst, pohreb a iné....

Po teoretických častiach a získaní základných vedomosti a informácií nasledovali tanečné, hudobné a spevácke workshopy, ktorým sa podľa jednotlivých skupín deti venovali.

Samozrejme nechýbali ani zábavné programy,  pohybové aktivity ako aj tvorivá činnosť.

Na záver celého pobytu mali deti možnosť navštíviť Fiľakovský hrad, kde už spoznávali históriu  slovenského, tureckého ako aj maďarského národa a učili sa zážitkovým spôsobom.

Tento  skvelý projekt sa mohol zrealizovať vďaka finančnej podpore Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

logo


Vytvorené: 4. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 4. 9. 2019 8:56
Autor: Správca Webu