#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Bystré hlavičky pracovali ako včeličky

Typ: ostatné
ilustračné fotoV septembri na Gymnáziu Mateja Hrebendu odštartoval projekt pod záštitou programu Etwinning, ktorý sa zameriava na vytváranie partnerstiev európskych škôl. Vďaka tomuto programu sa nám podarilo nájsť partnerské školy, s ktorými realizujeme inovatívny školský projekt v rámci vyučovania v bezpečnom virtuálnom prostredí.

Žiaci druhej A triedy sa zapojili do projektu s názvom „Learning English in a funny way“, kde každý mesiac plnili rôzne aktivity. Súčasťou projektu boli aj žiaci z Talianska, Ukrajiny, Rumunska a Poľska.

Cieľom jednotlivých aktivít bolo rozvíjať nielen jazykové zručnosti z anglického jazyka, no rovnako spoznávať kultúru a tradície iných krajín, rozvíjať kritické myslenie a tvorivosť, nadviazať nové priateľstvá, podieľať sa na tvorbe vlastného obrázkového slovníka atď.

Všetkým našim žiakom z druhej A triedy ďakujeme za účasť na tomto projekte, za aktivity, ktoré sa im podarilo splniť aj počas mesiacov, ktoré museli stráviť doma.

Účasť na školskom projekte bola prínosom nielen pre našich žiakov, ale aj pre učiteľov, ktorí si vymenili informácie a skúsenosti s kolegyňami z Európy v oblasti vyučovania anglického jazyka.

Gymnasium of Matej Hrebenda


Príloha

Vytvorené: 5. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 5. 6. 2020 13:18
Autor: Správca Webu