#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

Návšteva kotolne „Rimavská energetická“

Typ: ostatné
Návšteva kotolne „Rimavská energetická“ Viete, kde sa vyrába teplo a teplá voda pre väčšinu panelákov v Hnúšti? Žiaci Špeciálnej základnej školy v Hnúšti už vedia a presvedčili sa o tom na vlastné oči.

Po dohode s prevádzkovou riaditeľkou spoločnosti Rimavská energetická pani Miroslavou Pačesovou sa postupne žiaci prvého aj druhého stupňa našej školy vybrali na návštevu kotolne.

Spoločnosť Rimavská energetická, s.r.o. je prevádzkovateľom centrálneho systému výroby a distribúcie tepla v našom meste.  Svoje pôsobenie v meste začala v októbri 2007. Spoločnosť prevzala výrobu a distribúciu tepla vo všetkých mestských obytných zónach. Základným cieľom je diverzifikácia palivovej základne, najmä v oblasti využívania obnoviteľných zdrojov energie.

Vedúci  výroby tepla pán Peter Pačesa nás už očakával v dohodnutom termíne. Previedol nás po celej kotolni, vysvetli ako a čím sa kúri, kde sa čo robí. Porozprával nám rôzne zaujímavosti a ukázal nám aj náhradnú kotolňu, v ktorej sme si my, vekovo starší, zaspomínali na časy, keď sa kúrilo ešte uhlím.

Za veľmi zaujímavú, pútavú exkurziu po kotolni chceme veľmi pekne poďakovať pánovi Petrovi Pačesovi a prajeme všetkým zamestnancom „Rimavskej energetickej“ čo najmenej porúch systému výroby tepla. Ďakujeme


Vytvorené: 24. 5. 2023
Posledná aktualizácia: 24. 5. 2023 14:27
Autor: Správca webu II