#
#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

Tanečná telesná výchova v ZŠ J. F. Rimavského Hnúšťa

Typ: ostatné
foto Laci Strike so svojimi projektmi oslovil už viac ako 100.000 detí. Túto skúsenosť preniesol aj do projektu „Tanečná telesná výchova“, do ktorého sme sa zapojili.

Tanečná telesná výchova je balík 6 vyučovacích hodín určených pre žiakov 1.stupňa ZŠ, ktoré prebiehajú na našej škole 2 krát týždenne, počas hodín telesnej výchovy.

V našej herni je super atmosféra a hodiny absolvujeme pod vedením lektora (trénera) tanca - Radka Kimenta, ktorého nám osobne vybral Laci Strike. On sám je medzinárodne uznávaným tanečníkom a choreografom a tiež certifikovaným lektorom tanca. Založil najväčšiu streetdance-ovú tanečnú školu na Slovensku a vytvoril aj online vzdelávaciu platformu pre deti a mládež na www.strike.sk .

Náš lektor Radko je stále na hodiny pripravený nielen hudobne a tanečne, ale aj svojím oblečením a imidžom motivuje deti k pohybovej aktivite – tancu. Na začiatku hodiny deťom pustí video, v ktorom Laci Strike vysvetlí, predstaví a ukáže, čo sa na hodine bude diať. Veselá komunikácia je obohatená o motivačný element v podobe rád a tipov ako tanec čo najlepšie zvládnuť.

Každá hodina sa začína rozcvičkou, pokračuje jadrom hodiny, ktorá obsahuje základné tanečné kroky, ich možnosti kombinácie, freestyle a tiež jednoduché choreografie. Hodinu vždy ukončíme naučeným tancom jednotlivých žiakov prípadne tanečným battle-om a v závere strečingom. Spoločne si s deťmi tréner prechádza rytmiku aj jednotlivé tanečné štýly a tiež to, ako vznikali a formovali sa až do dnešnej podoby. Učíme sa 1.Twoo step, 2.Bart Simpson, 3.Janet Jackson, 4.The Smurf, 5. Box step. Tréner je super, pretože jednotlivé prvky tanca prirovnáva k činnostiam, s ktorými sa deti bežne stretávajú vo svojom živote, aby sa im tanečný prvok podaril.

Tešíme sa, že sa nám podarilo rozpohybovať všetky deti na 1. stupni našej školy.

Kolektív 1.st. ZŠ J.F.Rimavského Hnúšťa


Vytvorené: 20. 1. 2023
Posledná aktualizácia: 20. 1. 2023 14:36
Autor: Správca Webu