#
#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

Mesiac úcty k starším

Typ: ostatné
Mesiac úcty k starším Mesiac október je vyhlásený za Mesiac úcty k starším už takmer tri desaťročia. Nielen staršia generácia vníma vlastný vek, ale aj mladšia generácia si viac uvedomuje pevné miesto, ktoré v ich živote zaslúžene patrí starým či prastarým rodičom. Úcta k človeku je dôležitá a nielen v tomto mesiaci.

Starí rodičia potrebujú našu stálu pozornosť. Snažíme sa  viesť deti k tomu, aby poznali svojich starých rodičov, vážili si ich a pomáhali im. Ale aj deti môžu niečo naučiť svojich starých rodičov, čo ukázali počas programu pre nich určeného pod názvom „Život je život, toto je FACEBOOK“. Program vychádzal z rozhovoru starých rodičov s vnukom. Starí rodičia rozprávali vnukovi, ako sa oni hrávali počas svojho detstva a vnuk im zase rozprával, ako funguje Facebook, ako si vytvoriť internetové „JA“. Starí rodičia sa dozvedeli, čo je to KYBERGROOMING, SOCIOTECHNIKA a STOLKER. Boli poučení, ako sa nestať obeťou KYBERŠIKANY, jednoducho ako byť pripravení na ONLINE SVET. Starý otec nakoniec povedal veľmi peknú myšlienku: „Internet je dobrý sluha, ale zlý pán!“ Takže internet a celý online svet môžeme využívať vo svoj prospech, ale je potrebné dodržiavať stanovené pravidlá. Celú myšlienku programu podporili aj tanečné predstavenia, ktoré boli plné pohybu a dynamiky. A samozrejme k programu nemohla chýbať nádherná jesenná výzdoba školy.

       Program pre starých rodičov sme uskutočnili v rámci  vyzvania predsedu vlády SR na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti vzdelávania na realizáciu projektu “NIE šikanovaNIE”.

 

ZŠ Klokočova 742/15 Hnúšťa


Vytvorené: 2. 11. 2022
Posledná aktualizácia: 28. 11. 2022 12:50
Autor: Správca Webu