#
#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

Týždeň boja proti kyberšikane

Typ: ostatné
Týždeň boja proti kyberšikane Niekedy sa hovorí, že zlé slovo nebolí. Keď nás niekto udrie, môže nás to zraniť. Deťom občas povieme, že nadávka ich nezabije. Ale je to pravda? Vieme, že šikana, ktorá prebieha na fyzickej úrovni, je v každom prípade neprijateľná.

No mali by sme si uvedomiť,  že aj kyberšikana môže byť rovnako desivá a zanecháva po sebe rany nielen fyzické ale aj psychické.

Počas projektu „NIEšikanovaNIE“ sme zisťovali skúsenosti žiakov našej školy s kyberšikanou. Na základe alarmujúcich výsledkov sme sa rozhodli, že v období od 14. – 18. novembra uskutočníme v škole Týždeň boja proti kyberšikane, kyberstalkingu, kybergroomingu a ostatným nástrahám internetu. V priebehu týždňa žiaci absolvovali odbornú besedu s Mgr. Janou Cirákovou - so špeciálnou pedagogičkou Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Rimavskej Sobote na tému "Kyberšikana, kybergrooming, stalking a sociotechniky". Súčasťou týždňa bola aj akcia 24 HODÍN TECHNOLOGICKÉHO TICHA zameraná na športové a pohybové aktivity,  kde žiaci zistili, že svoj voľný čas môžu tráviť aj efektívnejšie ako len s mobilom v ruke. V priebehu týždňa žiaci absolvovali aj aktivity zamerané na kyberšikanu, ktorých výstupom bol spoločný poster. Jeho úlohou bolo odovzdať posolstvo ostatným deťom v oblasti kyberšikany. Snažili sme sa, aby aktivity boli zaujímavé a priniesli nové podnety, výzvy a poznatky do vyučovacieho procesu.

Aktivity sa  sa uskutočnili a boli hradené v rámci vyzvania predsedu vlády SR na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie v oblasti vzdelávania na realizáciu projektu “NIE šikanovaNIE”.

 

ZŠ Klokočova 742/15 Hnúšťa


Vytvorené: 23. 11. 2022
Posledná aktualizácia: 28. 11. 2022 12:49
Autor: Správca Webu