Výber jazyka

Obsah

2.kolo Open ligy v kickboxe v športovej hale v Lučenci

Typ: ostatné
2.kolo Open ligy v kickboxe v športovej hale v Lučenci Dňa 22.4.2023 sa konalo 2.kolo Open ligy v kickboxe v športovej hale v Lučenci. Súťaže sa zúčastnilo 213 pretekárov. Pretekári boli nielen zo Slovenska, ale aj z Maďarska a z Ukrajiny, ktorí súťažili až v 396 štartoch.

Kick-Box Leon Hnúšťa mal na súťaží až 9 pretekárov od tých najmenších až po seniorov.

Za najmenších, čiže kategória deti nastúpili 2 šikovní chlapci Jerguš Bútor a Tomáš Hronec. Obidvaja sa zúčastnili súťaže 1.krát. V silnej konkurencii súťažiacich obstáli vynikajúco, bojovali ako draci a v kategórii pointfighting do - 30 kg získali obidvaja bronzové medaily.

Za cadetov do - 52 kg tiež v tomto štýle nastúpil na tatami po prvý krát Jakub Hronec, ktorý sa nebál súboja s o hlavu vyšším a starším súperom. Jakubko nakoniec získal tiež bronz.

V kategóriach kicklight a lightcontact nastúpili naše 2 želiezka. Prvá bola Emka Kocúrová v kategórii do - 60 kg. Emka si počínala v súťaži po prvý krát veľmi dobre. Získala pre klub cenné body za 2 striebra v oboch kategóriách. Druhým cadetom na tatamoch, ktorý bojoval o medailu bol Matúš Morong. V kicklighte aj v lightcontacte +69 kg mal silných súperov. Matúš po tvrdom boji hlavne v lightcontacte získal 3.miesto. V štýle kightlight tiež 3.miesto.

V lightcontacte do - 89 kg nastúpil na zápas Lukáš Dzuba. Lukášovi sa veľmi nedarilo bodovať a tak zápas prehral. Za seniorov v štýle lowkick v ringu nastúpili skúsení borci, avšak konkurencia je veľmi silná.

Robert Bekker prehral v zápase s reprezentantom Slovenská do - 86 kg. Získal striebornú medailu. Martin Radič v lowkick do - 91 kg nastúpil do ringu prvý krát. Tento štýl mu sedí a chce v ňom pokračovať aj ďalej. Martin si z Lučenca po prehre vybojoval zaslúžene bronz.

Nakoniec do ringu v štýle K1 do - 86 kg nastúpil náš jediný junior Dominik Pavlík, naše najväčšie prekvapenie. Dominik je veľký bojovník s veľkým srdcom a zlatá medaila mu právom patrí. Gratulujeme. Celkovo 10 medailí získal náš klub Kick-Box Leon HNÚŠŤA.

Ďakujeme za finančnú pomoc hlavne Mestu Hnúšťa a Mgr. Grigorijovi Šaminovi.

Vytvorené: 26. 4. 2023
Posledná aktualizácia: 26. 4. 2023 11:29
Autor: Správca Webu