#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

Medialová žatva kickboxerov v Poprade

Typ: ostatné
Medialová žatva kickboxerov v Poprade Hnúšťa, 10.4.2024 - V sobotu 6.4.2024 sa v Poprade uskutočnilo 2.kolo Open ligy SZKB. S rekordnou účasťou 427 štartujúcich z 30 klubov, z 2 krajín HUN a SVK. Za klub Kick-box Leon Hnúšťa štartovalo 6 pretekárov.

Po prvý krát na tatami nastúpila Dominika Urbanová. Iba 9-ročná Dominika si počínala veľmi dobre. V kategórii deti PF do -33 kg si hneď vybojovala zlatú medailu.Ako druhý nastúpil v tomto štýle deti PF do -30 kg už ostrieľaný Jerguško Bútor. Avšak dostal toho najťažšieho súpera spomedzi všetkých a tak sa umiestnil na krásnom 3.mieste a získal bronzovú medailu. Ako tretia v poradí sa v štýle LC do -55 kg predstavila už naša juniorka Emka Kocúrovú. Emka zdolala svoju súperku a získala svoje prvé zlato. Nastúpila aj v štýle KL do -55 kg, kde sa jej tiež zadarilo a porazila vo finále svoju súperku z Košíc a získala už 2.zlatú medailu. Ďalším v poradí bol Matúš Morong, ktorý preteká už v tej najvyššej váhovej kategórií a preto sa stretáva aj s oveľa ťažšími súpermi ako je on. V štýle KL + 69 kg cadeti nastúpil do zápasu s obavou, pretože súper bol oveľa ťažší a väčší. Matúš napriek snahe prehral zápas, nakoľko utŕžil zranenie oka pri kope súpera a nemohol ďalej pokračovať v zápase. Po prvý krát nastúpil na tatami Patrik Košičiar ako senior v štýle KL – 79 kg. Tomuto pretekárovi zápas nevyšiel, nakoľko ho preradili do vyššej kategórii -84 kg a tam už nemal šancu. Patrik prehráva súboj ale domov neodchádzal naprázdno. Umiestnil sa na peknom 3.mieste. Jeho brat Vratko Košičiar sa nevzdáva a nastúpil opäť do ringu, kde to je už veľmi drsné. V kategórii seniori LK -75 kg prehral a  obhájil 3.miesto z Trnavy. Spolu 3 zlaté a 3 bronzové medaile sú pekným úspechom pre tak malý klub ako Kick-box Leon Hnúšťa je.

Súťažiacim srdečne gratulujeme a veľmi pekne ďakujeme za finančnú pomoc Mestu Hnúšťa a za sponzorstvo reštaurácii HUBERT Janke Nirházovej.


Vytvorené: 10. 4. 2024
Posledná aktualizácia: 10. 4. 2024 11:43
Autor: Správca webu II