Výber jazyka

Obsah

SLOVENSKO MÁ ZÁSLUHOU JURAJA HRIVNÁKA BRONZ Z MAJTROVSTIEV SVETA V KICKBOXE.

Typ: ostatné
SLOVENSKO MÁ ZÁSLUHOU JURAJA HRIVNÁKA BRONZ Z MAJTROVSTIEV SVETA V KICKBOXE. Od 1. - 8.10.2022 slovenská reprezentácia kickboxu bojovala na Majstrovstvách sveta cadetov a juniorov v kickboxe v talianskom meste Lido di Jesolo. Konkurencia bola obrovská. 2600 pretekárov zo 63 krajín bojovalo o tituly majstrov sveta.

Za slovenskú rezprezentáciu v kategórii K1 – 71 kg nastúpil hájiť farby Slovenska Juraj Hrivnák – člen klubu Kick-box Leon Hnúšťa.

V pondelok 1.10.2022 nastúpil Juraj do zápasu s výborným maďarským reprezentantom Ladoverom Barnom. Juraj bol skvelo pripravený a po naozaj dobrom výkone vyhral v 3. kole hladko rozhodnutím rozhodcu po počítaní súpera. V utorok 2.10.2022 bol Jurajovým súperom turek Szigen Cumali. Aj s ním si Juraj hravo poradil a vyhral hneď v 1.kole, keď uštedril turkovi technické KO a postúpil do semifinále, kde ho čakal vysoký poliak. Juraj bol počítaný už v 1.kole a zdalo sa, že súper už bude nad jeho sily. A tak prehráva v 2. kole po nečakanom 2.počítaní rozhodcu. Juraj získal pre Slovensko na MS bronzovú medailu, za čo mu patrí obrovský obdiv a vďaka. Vďaka patrí nielen jemu, ale aj otcovi Ondrejovi Hrivnákovi, ktorý ho neskutočne podporuje v tomto krásnom a  ťažkom športe.

Juraj Hrivnák ako málokto z takého malého mestečka ako je Hnúšťa sa dokázal nominovať a reprezentovať Slovensko na takejto prestížnej súťaži, ako sú Majstrovstvá sveta.

Za finančnú pomoc ďakujeme nasledovným sponzorom: Mesto Hnúšťa, Jozef Zrak, Pavel Kyseľ ml., Ján Hanes, Mária Kradláková, Rastislav Kolesár, Mgr.Grigorij Šamin.

Vytvorené: 17. 10. 2022
Posledná aktualizácia: 17. 10. 2022 8:02
Autor: Správca Webu