#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Poznávanie Pána Ježiša Krista a jeho cesty prostredníctvom darov a skvelej multidisciplinárnej spolupráci

Typ: ostatné
Poznávanie Pána Ježiša Krista a jeho cesty prostredníctvom darov a skvelej multidisciplinárnej spolupráci Komunitné centrum OZ- Klub róm. aktivistov na SR už po tretí rok realizovalo v priebehu mesiaca December 2022 a začiatkom Januára 2023 aktivity spojené s náboženskou tematikou a to poznávanie Ježiša Krista a jeho cesty deťom, prostredníctvom rozdávania balíčkov od Samaritans Purse.

Balíčky sa rozdávali deťom z chudobných rodín a to najmä deťom, ktoré ešte nepoznajú Pána Ježiša Krista, alebo tie, ktorého ho chcú poznať hlbšie a bližšie.

Tieto dary sa  podarilo prerozdeliť pre deti do lokalít Mútnik, Kotlište, Likier a do obce Rim. Brezovo.

Týmto spôsobom sme mohli obdarovať a potešiť 110 detí, ktoré tak mohli spoznať Božie slovo, vo veku od 2 – 14 rokov.

Detí, ktoré by chceli poznať Ježiša Krista a aj tých chudobných je v meste Hnúšťa a jeho okolí o mnoho viac ako tých 110, ktorým sme balíčky mohli rozdať.

Počet 110,  je veľmi málo, nato, aby sme mohli potešiť každého, alebo aspoň väčšinu, ale snažili sme sa vybrať najmä tie deti, ktoré to najviac potrebovali. – „ uviedla Mgr. Mária Demeová – odborná garantka Komunitného centra“.

Celá táto aktivita sa mohla zrealizovať vďaka skvelej multidisplinárnej spolupráci.

Nezištnú pomoc a sprostredkovanie prepravy a dovozu samotných balíčkov nám veľmi ochotne a promptne poskytol Bautrade pán Mgr. Grigorij Šamin, bez ktorého by sa balíčky do Hnúšte ani nedostali.

Odborné duchovné vedenie, skvelú spoluprácu a angažovanosť nám poskytla Rímskokatolícka farnosť  v Hnúšti v osobe administrátora farnosti Mgr. Mariána Tomášova, ktorý nám ochotne poskytol aj priestory svojej farnosti na uskladnenie balíčkov a navštevoval rodiny spoločne s nami.

Touto cestou Komunitné centrum vyjadruje ešte raz veľkú vďaku všetkým spolupracujúcim v mene detí a rodín, ktoré sme mohli takto potešiť a sprostredkovať im Ježiša Krista.


Vytvorené: 11. 1. 2023
Posledná aktualizácia: 11. 1. 2023 8:24
Autor: Správca Webu