#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

ŠPORTOM PROTI RASIZMU 2023 V SPOLUPRÁCI S KOMUNITNÝM CENTROM OZ – KLUB RÓM. AKTIVISTOV NA SR

Typ: ostatné
ŠPORTOM PROTI RASIZMU 2023 V SPOLUPRÁCI S KOMUNITNÝM CENTROM OZ – KLUB RÓM. AKTIVISTOV NA SR Posledný júlový víkend zrealizovali priatelia okolo Petra Geňu - s dlhoročným nadšencom futbalu a aj jeho aktívnym hráčom v minulosti futbalový turnaj s názvom Športom proti rasizmu, ktorý sa odohral na futbalovom štadióne na umelom ihrisku v Hnúšti.

Futbalového turnaja sa zúčastnilo dohromady 6 futbalových družstiev z Klenovca, Tisovca, 3 z Hnúšte a z Hodejova.

Turnaje sa vždy odohrávali v priateľskom duchu, kedy si chceli futbalisti z Hnúšte a okolitých obcí stretnúť pri príjemnej akcii, povymieňať si svoje zážitky, skúsenosti a podebatovať o športe a bojovať tak symbolicky proti rasizmu a to formou športu akým futbal nepochybne je.

 

„Tento rok sa nám po dvoch rokoch koronovej pauzy podarilo dať dokopy až 6 družstiev, čomu sa veľmi tešíme. Niektorí sa museli dávať opäť do formy, aspoň pár týždňov pred turnajom.

Mladí mali zase vzor a motiváciu začať s futbalom, alebo sa v ňom ešte viac utvrdzovať, čo je pre mládež veľmi potrebné.

Okrem toho sa nám podarilo prizvať do spolupráce na organizovanie aj miestne Komunitné centrum OZ Klub róm. aktivistov na SR, čomu sa veľmi tešíme a veríme, že si  to o rok zopakujeme.“ podotkol Peter Geňa- hlavný organizátor turnaja.

 

UMIESTNENIA:

      1.    miesto HNÚŠŤA - Likier

  1. miesto MAZUREZ
  2. miesto TISOVEC
  3. miesto HODEJOV
  4. miesto KC Hnúšťa
  5. miesto KLENOVEC

 

Akciu finančne podporili:
 

ISKRA Hnúšťa, Mesto Hnúšťa, Primátor mesta Hnúšťa – Mgr. Martin Pliešovský,

Viceprimátor mesta Hnúšťa Mgr. Michal Bagačka, TETA drogéria,  Huang Slovakia, Matej Štefánik- Dodovič, ZOJA STYLE – Hirjaková,  LIBRA, MUDr. Ladislava Lebeda, MUDR. Tereková, KOLER service spol. s.r.o, Janka Potraviny,  Kozmetické štúdio  Erika Stahová,  LEKÁREŇ VERAPHARM,  PMX net Hnúšťa,  Kadernícky salón JAJA,  Rimavská energetická  s.r.o Hnúšťa,  TECHNOKOV- Hnúšťa,  Lukáš Migaľa - MFK Dukla BB.


Za finančnú pomoc a podporu veľmi pekne Ďakujeme všetkým sponzorom.


Vytvorené: 14. 8. 2023
Posledná aktualizácia: 14. 8. 2023 14:56
Autor: Správca webu II