#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

COVID-19: Hasiči testujú v zelených okresoch denne - zmena

Typ: ostatné
1Ministerstvo vnútra vyvíja maximálne úsilie v boji s koronavírusom. Hasičský a záchranný zbor od 9. novembra vo vlastnej réžii prevádzkuje odberné miesta na antigénové testovanie obyvateľov v 25.zelených okresoch. Odberné miesta sú prevažne na hasičských staniciach okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru, odbery vykonávajú hasičskí záchranári, ktorí majú s testovaním bohaté skúsenosti. V Rimavskej Sobote je odberné miesto na ulici Okružnej č.118 vo dvore HaZZ každý deň okrem nedele od 12.00 do 20.00 hodiny až do odvolania. Dňom 16.11. skončilo testovanie v Rimavskej Sobote v HaZZ SR.

Som nesmierne rád a som vďačný za profesionálov, o ktorých sa vieme v týchto neľahkých chvíľach oprieť. Hovorím o hasičoch, policajtoch a ďalších pracovníkoch rezortu vnútra a dobrovoľníkov, ktorí s maximálnym nasadením venujú všetok svoj čas pomoci druhým,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec. 

Ďalšie testovacie miesta zriaďuje ministerstvo zdravotníctva

Zoznam miest na bezplatné testovanie antigénovými testami na ochorenie COVID-19 sa priebežne dopĺňa, ich aktualizovaný zoznam je k dispozícii na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva SR. Od 9. novembra robia bezplatné antigénové testy v zelených okresoch na svojich odberných miestach viaceré nemocnice. 

Na antigénový test odporúča MZ SR  ísť najmä tým, ktorí cítia akékoľvek príznaky respiračného ochorenia.


Vytvorené: 13. 11. 2020
Posledná aktualizácia: 16. 11. 2020 14:11
Autor: Správca Webu