#
#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Oznam o obmedzeniach a povinnostiach platných pre okres Rimavská Sobota od 15. februára 2021

Typ: ostatné
ilustračný obrázokVážení občania, od 15. do 21. februára 2021 je okres Rimavská Sobota zaradený do III. stupňa varovania podľa „Covid Automatu“. To znamená, že od pondelka 15. februára 2021 sa vyžaduje potvrdenie o teste aj do zamestnania, nie staršie ako 7 dní. Rovnaká podmienka platí aj pre vstup do úradov, verejných budov, škôl a školských zariadení.

Vstup bez testu je možný do maloobchodnej predajne/prevádzky, za účelom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb, ktorá je najbližšie k Vášmu bydlisku, do lekárne, do zdravotníckeho zariadenia, na políciu v prípade trestného konania, na pohreb, sobáš a krst.

Potvrdenie o vykonaní testu je možné nahradiť dokladom o prekonaní ochorenia COVID-19 nie starším ako tri mesiace, potvrdením o zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 aj druhou dávkou vakcíny ak od tohto očkovania uplynulo aspoň 14 dní, alebo potvrdením Vášho lekára, že sa na Vás vzťahuje niektorá z výnimiek uvedená vo vyhláške.

Povinnosť testovania sa nevzťahuje ani na občanov nad 65 rokov a deti do 10 rokov. Rovnako nie je potrebný test ani u detí v materskej škole a pre žiakov I. stupňa základných škôl počas vyučovania.  

Aktuálna doba karantény je predĺžená z 10 na 14 dní, a to aj v prípade, že počas karantény ste mali negatívny test!

Predajne potravín a predajne drogérií sú v pracovných dňoch v čase od 9:00 hod. do 11:00 hod. naďalej vyhradené len pre občanov nad 65 rokov.

Pre potreby testovania môžete v rámci mesta využiť nasledovné odberové miesta, ktoré prevádzkujú súkromní poskytovatelia zdravotnej starostlivosti:

  • odberové miesto na terase bývalého „Chemiku“
  • odberové miesto v prístavbe kultúrneho domu
  • odberové miesto v mestskej športovej hale
  • odberové miesto v objekte Pizzérie „Kaštieľ“

 

Ďakujeme, že ste ohľaduplní, že nosíte rúška, dodržiavate odstupy a minimalizujete priamy kontakt.   

 

                                                PhDr. Roman Lebeda, primátor


Príloha

Vytvorené: 12. 2. 2021
Posledná aktualizácia: 12. 2. 2021 13:11
Autor: Správca Webu