#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

OBNOVÍ FOLKLÓRNY SÚBOR SINEC SVOJU TANEČNÚ ZLOŽKU?

Typ: ostatné
OBNOVÍ FOLKLÓRNY SÚBOR SINEC SVOJU TANEČNÚ ZLOŽKU? Hnúšťa, 4.6.2024 - Na vedomie sa dáva, že 1.10.1985 sme založili folklórny súbor SINEC pri ZZK ROH SLZ n.p. Hnúšťa. Týmito slovami sa začínala písať história súboru zdokumentovaná v kronike. Dnes je tomu necelých 39 rokov a na parkete otázka, či tieto slová bude môcť súbor znovu zopakovať.

Už od marca tohto roku si 12 bývalých tanečníkov obulo cvičné topánky, vyhrnulo rukávy a pustilo sa do práce. Hlavným štartérom bola smutná udalosť a informácia o úmrtí dlhoročného vedúceho a choreografa súboru Jarka Piliarika a nápad Mišky Hroncovej sa stretnúť a zaspomínať a ako inak, s hudbou a tancom, tak ako to mal aj Jarco rád.

Odhodlanie tancovať je veľké, chuť ešte väčšia, o kondičke radšej pomlčíme, ale to sa zlepší. Každý štvrtok počas 3 mesiacov tanečníci cvičia, trénujú a oprašujú svoje pôvodné tanečné choreografie. Veľkou motiváciou im je plánované vystúpenie na Klenovskej Rontouke, ktorá sa bude konať v dňoch 28. 6. – 29.6. 2024, kde sa predstavia v krásnom programe venovanom práve spomienke na Jaroslava Piliarika. Pod autorskou taktovkou Stanislavy Zvarovej, Aleny Ďurkovičovej a Michaely Hroncovej sa v jednom programe na jednom javisku stretnú tanečníci, speváci, muzikanti z Hnúšte, Klenovca a Kokavy nad Rimavicou, aby pozdravili svojho kolegu, tanečníka, choreografa, člena programovej rady ale hlavne priateľa a úžasného človeka Jarca, tam niekde hore.

A ktovie, či práve tento moment nie je zlomovým pre znovuobnovenie činnosti súboru...?

Dnes pre vás tancujú: Mirka Moncoľová, Erika Šagúlová, Martina Fecková, Martina Mareková, Michaela Hroncová, Martina Ľuptáková, Janči Čížik, Jaro Pliešovský, Janči Hronec, Roman Kobyljak, Braňo Tóth a pomoc z FS Vepor Viktor Brádňanský.

 

Michaela Hroncová

tanečnička FS Sinec


Vytvorené: 4. 6. 2024
Posledná aktualizácia: 4. 6. 2024 14:42
Autor: Správca Webu