#
#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

Tábor detí vetra

Typ: ostatné
Občianskemu združeniu Klub róm. aktivistov na SR so sídlom v Hnúšti sa podarilo zorganizovať a zrealizovať druhý denný letný tábor a to v dňoch od 15.8.2022 – 19.8.2022 v priestoroch Komunitného centra s názvom Tábor detí vetra.

Účastníkmi tábora boli deti a mládež vo veku od 7 do 15 rokov s rómskeho etnika, pochádzajúce  z mesta Hnúšťa a jeho okolitých častí ako Hačava Skálie, Likier, Mútnik .

Počas celého týždňa  bol pre deti a mládež pripravený bohatý program venovaný spoznávaniu kultúru a históriu  ich vlastného národa a kultúry a tradícii ich predkov.

Svoj národ a jeho kultúru spoznávali a zoznamovali sa s ňou prostredníctvom pripravených prednášok o rómskych osobnostiach, o rómskej literatúre a workshopov, ktoré sa venovali maľovaniu rómskych motívov, speváckym workshopov, kde sa mohli oboznámiť so starými rómskymi piesňami a hudbou, ktorá sa v minulosti hrala.

V rámci realizácie tábora sa poskytol aj priestor tvorivým dielniam, ktoré boli zamerané na výrobu rôznych výrobkov a ozdôb ako aj na  rôzne techniky, ktoré sa v nich používali a tiež sa vytvoril priestor pre športové aktivity prechádzky, hry a súťaže, ktoré tvorili zábavnu časť tábora a priestor na aktívny oddych.

Nechýbali ani odborné a vedomostné prednášky a to o poskytovaní prvej pomoci, ktorú pre deti a mládež pripravil odborný a fundovaný tím pobočky Červeného kríža z Rimavskej Soboty, ktorá všetky deti veľmi zaujala.

Na záver celého tábora sa vybrali najaktívnejší a najlepší účastníci, ktorí budu odmenení tým, že navštívia múzea,  vybraný hrad alebo zámok  v blízkom okolí BB kraja ako aj nejakú kultúrnu aktivitu.

 Tábor  s názvom „Tábor detí vetra “sa mohol  zrealizovať vďaka finančnej podpore

Fondu na podporu kultúry národnostných menšín FNMK, ktorému touto cestou organizátor srdečne ďakuje.

logo


Vytvorené: 24. 8. 2022
Posledná aktualizácia: 24. 8. 2022 07:49
Autor: Správca Webu