#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

SPRÁVA STK ISKRA HNÚŠŤA ZA ROK 2023

Typ: ostatné
SPRÁVA STK ISKRA HNÚŠŤA ZA ROK 2022 1 Stolnotenisový klub má organizačno-právnu formu občianskeho združenia. Klub začal svoju činnosť v roku 2007 od 21. februára 2011 je registrovaný v registri organizácií.

V súčasnej dobe má 21 stálych členov. Je účastníkom 6. ligy Oblastného stolnotenisového klubu Rimavská Sobota. Výkonný výbor  zasadá podľa potreby, no minimálne 2 x do roka.

Práca klubu je zameraná predovšetkým na podporu uspokojovania športových a voľnočasových potrieb všetkých vekových a sociálnych skupín obyvateľov mesta, hlavne mládeže.   Činnosť klubu  je zameraná na obyvateľov Hnúšte ako aj okolitého regiónu,  a to  súťažnou účasťou v 6. lige,  organizovaním hráčskych turnajov pre registrovaných hráčov ako aj neregistrovaných hráčov, detí a žien. Klub svojou činnosťou pomáha spropagovať tento šport aj v meste v rámci vlastných tréningových jednotiek a snaží sa venovať aj tréningu detí a mládeže. V tejto činnosti sa nám nedarí udržať ustálený stav detí a mládeže – malá výdrž detí pri náročnosti tréningov. V súčasnej dobe navštevujú tréningové jednotky 4 žiaci základnej školy J. F. Rimavského v Hnúšti. Tréning vedie Ján Bršlík, ktorý trénuje žiakov aj v stolnotenisových oddieloch Mladosť Rimavská Sobota a STK Lučenec.Tréningové jednotky navštevujú aj hráči neregistrovaní  - ženy, ako aj hráči hrajúci vyššiu súťaž 2. liga-STK Magnezit Revúca. Jeden neregistrovaný hráč prešiel do nášho klubu , kde už hráva zápasy ako registrovaný.

V kategórii registrovaných hráčov sme sa zúčastnili viacerých turnajov v regióne (, Rimavská Sobota, Lučenec, Utekáč, Cinobaňa, ako aj v Újezde - Čechy...).

    V ročníku 2022/2023 nám postup do 5. ligy unikol o vlások keď sme skončili na druhom mieste.

    Zápasy a tréningy hrávame v ZŠ Nábrežie Rimavy, ktorá nám týmto spôsob veľmi pomáha. STK  úzko spolupracuje aj  s CVČ v Hnúšti, ZŠ J.F.R. v Hnúšti ako aj so SOŠ v Hnúšti. Spolupráca spočíva v pomoci organizovania stolnotenisových turnajov  a materiálno technickým zabezpečením. 

      Putovný turnaj o Majstra Hnúšte sa v roku 2022 neorganizoval .

Vďaka patrí aj za finančný príspevok od mesta, ktorý bohužiaľ (ako aj v iných športoch) iba z časti pokryje základné MTZ. Všetky ostatné výdavky si hráči hradia z vlastného. (rakety, poťahy, ...). Vďaka patrí aj našim verným fanúšikom a dúfame, že svojou hrou prilákame aj ďalších .

 

    Do súťažného ročníka 2023/2024 sme v stúpili 13. 10 2023 a odohrali sme 5 zápasov s bilanciou

4 víťazné a 1 prehratý zápasy.  Momentálne sa nachádzame na 2. mieste. Za zmienku stojí , v tabuľke úspešnosti máme 3 hráčov v prvej desiatke. 1. Ján Čipka...3. Miroslav Bračo.... a 6. Ján Ďurík

 

 

V Hnúšti 26. novembra 2023


Príloha

Vytvorené: 6. 12. 2023
Posledná aktualizácia: 6. 12. 2023 11:44
Autor: Správca webu II