Vystupujú na tradičných podujatiach ako sú Fašiangy a pochovávanie basy, vynášanie Moreny, Mitrovačka, Čaj o piatej, vianočné programy či na rôznych prehliadkach doma i v zahraničí.
Vybavenie súborov si MsKS snaží pokryť z vlastných zdrojov, resp.s pomocou rôznych dotácií. Takto sa nám za uplynulých 5 rokov podarilo zmodernizovať detský folklórny súbor, súbor moderného a scénického tanca Echo, Dychovú hudbu mesta ako aj divadelný súbor Katalpa.
Tento rok sa vďaka mimoriadnej výzve Ministerstva kultúry dočkala nového vybavenia aj Ľudová hudba Sinec, ktorú tvorí 7 členov: 2 cimbalisti, 3 huslisti a 2 hráči na base.
Vďaka výzve Fondu na podporu umenia: Vznik a prezentácia tvorby – tradičná kultúra, získalo MsKS dotáciu vo výške 8.000,-€. Z týchto sa dali šiť súkenné nohavice a vyšívané košele, gemerské klobúky, kožené čižmy, lajblíky, široké opasky a zrenovovať pôvodný cimbal.
S novými krojmi a opraveným cimbalom nás bude ľudová hudba kvalitne reprezentovať nielen v Hnúšti, ale aj v celom širokom okolí, či v zahraničí.
Projekt s názvom Folklór v Hnúšti je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia, za čo im patrí naša veľká vďaka.
Diana Vojenčiaková, riaditeľka MsKS