#
#
#
#
#
#

Výber jazyka

Obsah

LANOVÁ DRÁHA A BEZPEČNÁ CYKLOTRASA V MŠ NR HNÚŠŤA

Typ: ostatné
LANOVÁ DRÁHA A BEZPEČNÁ CYKLOTRASA V MŠ NR HNÚŠŤA V Materskej škole Nábrežie Rimavy v Hnúšti máme my deti maličké aj veľké - dôvod pre radosť. V školskej záhrade nám pribudli nové hracie prvky – lanová dráha a „bezpečná cyklotrasa“.

Lanová dráha  nám robí obrovskú radosť, i keď nám ešte chýba nástupný mostík, ktorý sme museli reklamovať a čas na jeho inštaláciu sa tým predĺži o dva mesiace. Náš šikovný ujo školník však vymyslel schodíky v podobe paliet, aby sme sa mohli púšťať -  vezieme sa 20m a je to supeeer!

Cyklotrasa nám prináša mnoho nových zážitkov a skúseností – okrem toho, že si zdokonaľujeme pohybové zručnosti, spoznávame aj pravidlá cestnej premávky - učíme sa, že na prechode musia „cyklisti“ zastaviť, aby sme mohli prejsť na druhú stranu... a verte, nie je to  také ľahké, a tiež chodci sa musia pozrieť na obe strany, či môžu spokojne prejsť (v zápale hier je to celkom náročnéJ). Učíme sa jazdiť po správnej strane, neprechádzať cez červenú čiaru a parkovať len na vyhradených miestach. Tešíme sa  aj na  dopravné značky, ktoré nám čoskoro pribudnú a  ktorých význam a účel sa naučíme spoznávať.

Do našej školskej záhrady sa vždy veľmi tešíme a nevadí nám žiadne počasie. Vyhráme sa v nej vždy do sýtosti a všeličo sa naučíme. Príďte sa kamaráti pozrieť...

Deti z MŠ NR Hnúšťa


Vytvorené: 21. 10. 2022
Posledná aktualizácia: 21. 10. 2022 10:47
Autor: Správca Webu