#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Ocenenie najúspešnejších žiakov

Typ: ostatné
Ocenenie najúspešnejších žiakov Aj tento rok sa v Hnúšti uskutočnilo slávnostné oceňovanie najlepších žiakov a študentov v školskom roku 2022/2023 za úspešné vynikajúce študijné výsledky a reprezentovanie vo vedomostných a umeleckých súťažiach na domácej, okresnej, krajskej či celoslovenskej úrovni.

Celkovo bolo v sobášnej sále Mestského úradu v Hnúšti počas utorka 27.6.2023 ocenených 8 hnúšťanských školákov a absolventov.

Ocenenie z rúk primátora mesta Matina Pliešovského a predsedu Komisie školstva, kultúry a športu Mariána Petroka si prevzali:

Veronika Rafidiová žiačka I. stupňa Základnej školy JFR Hnúšťa – ocenenie získava za reprezentáciu školy v hudobných súťažiach - 1. miesto na okresnom kole Slávik Slovenska, postup žiačky do tanečnej školy Laciho Strajka v rámci našej školy. Veronika je vynikajúca žiačka, ochotná vždy pomôcť svojim spolužiakom a kamarátom. Veronika má veľmi dobré srdiečko, o čom sa pedagógovia a spolužiaci presviedčajú každý deň. 

 

Matúš Morong žiak II. stupňa Základnej školy JFR Hnúšťa - je jedným z najlepších žiakov na našej škole. Školu úspešne reprezentuje  na rôznych olympiádach, kde zaznamenal úspech aj v krajských kolách. Matúš je  úctivý , pracovitý, zodpovedný, úprimný , cieľavedomý, obľúbený v kolektíve spolužiakov i medzi učiteľmi. Vzorne si plní všetky svoje školské povinnosti, pozitívne reprezentuje školu aj svojím správaním a školskou dochádzkou.

 

Valentína Radičová, absolventka 2.stupňa základného štúdia Základnej umeleckej školy Jána Valacha v Húšti. Valentínka sa úspešne venovala hre na klavíry, kde dosahovala vynikajúce študijné výsledky. Základnú umeleckú školu reprezentovala aj na mnohých súťažiach v hudobnom odbore, kde získala niekoľko významný umiestnení.

 

Miriam Baranová a Michaela Oláhová - absolventky študijného odboru Sociálno-výchovný pracovník Strednej odbornej školy Hnúšťa Ďakovný list získavajú za vzorné plnenie školských povinností, ale aj mimoškolských či záujmových aktivít. Zapájali sa do literárnych či iných umeleckých súťaží. Vo svojom voľnom čase pomáhali svojim učiteľom s rôznymi súťažami, aktivitami, alebo odchádzali „dobrovoľníčiť“ do komunitného centra. Ich aktívny prístup a angažovanosť v dobrovoľníckej činnosti boli zaslúžene odmenené cenou „Srdce na dlani“, ktorú si osobne prevzali od prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej.

 

Nikola Cibuľová - žiačka deviateho ročníka Špeciálnej základnej školy v Hnúšti. Počas celého študijného obdobia dosahovala výborné vyučovacie výsledky. Baví ju najmä dejepis. Z vlastnej iniciatívy  vytvorila projekty o známych historických osobnostiach. Školu reprezentovala v mnohých výtvarných súťažiach. V niektorých bola aj ocenená. Je športovkyňou telom aj dušou. Ako členka Taekwondo klub Hnúšťa dosahuje výborné výsledky v tomto športe a skvelo reprezentuje nielen samotný klub,  našu školu, ale aj mesto Hnúšťa. Je to dievča - slniečko, neustále usmiata, kamarátska, vždy ochotná pomôcť. To ju priam predurčilo stať sa tento rok animátorkou a pracovať s deťmi.

 

Maksim Grigorij Šamin - žiak 4. triedy Základnej školy Klokočova Hnúšťa Maksim je žiakom s aktívnou účasťou a poprednými umiestneniami v športových, výtvarných, matematických a recitačných súťažiach. Aktívne sa zapája do zber druhotných surovín. Má vzorné správanie, aktívne pomáha v triede, zúčastňuje sa na programoch a vystúpeniach organizovaných školou. Je ochotný pomáhať spolužiakom a pedagógom.

 

Tamara Sýkorová - žiačka 9. ročníka Základnej školy Klokočova Hnúšťa Ďakovný list získava za aktívnu účasť a popredné umiestnenia v recitačných, matematických, výtvarných, informatických súťažiach. Je zodpovedná, ochotná kedykoľvek pomôcť spolužiakom i učiteľom. Má vzorné správanie, nekonfliktná, obľúbená v triednom kolektíve. Je podpredsedníčkou Žiackej školskej rady a nápomocná na všetkých akciách triedy i školy.

 

Sú to študenti a žiaci, ktorí úspešne reprezentovali nielen seba, ale aj prácu a výchovu svojich pedagógov i rodičov. Aj vďaka ich nasadeniu môžeme byť na týchto žiakov právom hrdí. Najmä v súčasnej dobe potrebujeme mladú generáciu, ktorá je zodpovedná, plná entuziazmu a zapálená pre dobrú vec. Všetkým srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešné reprezentovanie nášho mesta.


Vytvorené: 29. 6. 2023
Posledná aktualizácia: 29. 6. 2023 8:04
Autor: Správca Webu