#
#
#
#
#

Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Slávnostné oceňovanie najúspešnejších žiakov a študentov v šk. roku 2023/2024

Typ: ostatné
Slávnostné oceňovanie najúspešnejších žiakov a študentov v šk. roku 2023/2024 Hnúšťa, 27.6.2024 - V sobášnej sále Mestského úradu v Hnúšti sa 27. júna 2024 konalo slávnostné oceňovanie najúspešnejších žiakov a študentov hnúšťanský základných a stredných škôl za školský rok 2023/2024.

Medzi ocenenými boli deti a mládež zo Základnej školy Klokočova Hnúšťa, Základnej školy J.F.Rimavského Hnúšťa, Základnej umeleckej školy J. Valacha, Špeciálnej základnej školy, Strednej odbornej školy. 

V tomto školskom roku sa hnúšťanskí žiaci a študenti opäť ukázali ako skutoční majstri vo svojich odboroch. Umiestnili sa na popredných miestach v rôznych okresných, krajských, celoslovenských úrovniach. Svoje schopnosti a zanietenie demonštrovali na biologických, geografických, matematických a jazykových olympiádach, ako aj na pytagoriádach, športových pretekoch či recitačných, speváckych, hudobných a výtvarných súťažiach. Týmto reprezentovali nielen seba, svoje školy, ale aj mesto Hnúšťa. Oceňovanie týchto mladých ľudí za ich vynikajúce výsledky je spôsobom, ako ich podporiť a povzbudiť v ich ďalšom úsilí a vzdelávaní.

Na odovzdávaní ocenení sa zúčastnil primátor mesta Martin Pliešovský, predseda komisie školstva, kultúry a športu Marian Petrok, vedúca oddelenia projektového riadenia, školstva, sociálnych vecí Michaela Hroncová, predstavitelia a pedagógovia jednotlivých škôl, rodičia, starí rodičia. 

Podobné podujatia zohrávajú dôležitú úlohu v podpore a rozvoji talentov. Navyše, slúžia ako motivácia pre ostatných študentov, aby sa usilovali o dosahovanie úspechov nielen na individuálnej, ale aj tímovej úrovni.

Úspešným žiakom a študentom primátor mesta Martin Pliešovský, predseda komisie školstva, kultúry a športu Marian Petrok odovzdali ďakovné listy a darčeky ako uznanie za ich úspechy, húževnatosť a vytrvalosť. Každý jeden sa vymanil z priemeru a stal sa inšpiráciou pre svojich rovesníkov. Svoje vedomosti a schopnosti rozvíjali často nad rámec školských povinností, obetujúc na to značnú časť svojho voľného času.

Ocenení boli:

  • Olívia Horváthová a Tamara Cibuľová zo ZŠ Klokočova Hnúšťa
  • Matúš Mišurák a Gregor Szigeti zo ZŠ J.F.Rimavskeho Hnúšťa
  • Dominika Urbanová zo ZUŠ Jána Valacha Hnúšťa
  • Viktória Suchá zo ŠZŠ Hnúšťa
  • Marcel Marko a Denis Opat zo SOŠ Hnúšťa

 

Všetkým ešte raz gratulujeme a ďakujeme. 

 

Ing. Michaela Hroncová

vedúca odd. projektového riadenia, školstva a sociálnych vecí


Vytvorené: 27. 6. 2024
Posledná aktualizácia: 27. 6. 2024 14:17
Autor: Správca Webu